Pupa Eye Base Brush

Pupa Eye Base Brush er en professionel øjenskyggepensel af minkehår, specielt udviklet til præcis påføring på det bevægelige øjenlåg. Den afrundede form gør det nemt at blende farven helt op mod buen i én bevægelse – ideel til både pudder- og cremeprodukter.
Indhold: 1 stykker
Special Price 157,40 kr.
Regular Price 174,89 kr.
Tilgængelig
Afsendes inden for 2–3 hverdage
  • Gratis forsendelse fra €200 (ellers fra €2,95)
  • Betal 14 dage efter modtagelse
  • Prøver med hver ordre

Beskrivelse

Med Pupa Eye Base Brush får du et professionelt redskab, der er skabt til at løfte din øjenmakeup til næste niveau. Penslen er en del af Pupas Brush-serie og er specielt designet til præcis og jævn påføring af øjenskygge på det bevægelige øjenlåg.

Den afrundede form er ikke tilfældig – den er udviklet til at følge øjenlågets naturlige kontur og gøre det let at fordele og blende farven helt op mod arcadebuen med bløde viskerbevægelser. Det giver et flot, airbrushet finish uden skarpe kanter. Penslen er lavet af minkehår, som er kendt for sin bløde tekstur og evne til at opsamle og afgive pigment jævnt.

Pupa Eye Base Brush fungerer med både pudder- og cremeøjenskygger, hvilket gør den til et alsidigt valg uanset din foretrukne makeupstil. Den passer til alle, der ønsker præcision og et professionelt resultat – uanset erfaring.

Tilføj denne pensel til din kollektion, og oplev forskellen et kvalitetsredskab gør i din daglige makeup-rutine.

Betjening

Pupa Eye Base Brush er konstrueret med et afrundet børstehoved af minkehår, som har naturlige egenskaber, der gør dem velegnede til makeuppensler. De bløde hår opsamler pigment effektivt og afgiver det jævnt på øjenlåget, så du undgår klumper og ujævne streger.

Den specifikke afrundede form gør det muligt at arbejde både præcist på det bevægelige øjenlåg og at blende farven opad mod arcadebuen i én flydende bevægelse. Kombinationen af børsteform og hårmateriale sikrer, at både pudder- og cremeteksturerede øjenskygger fordeles ensartet og holdes på plads.

Anvendelse

Påfør øjenskyggen på det bevægelige øjenlåg med penslen. Blend farven opad mod arcadebuen med bløde viskerbevægelser for et jævnt og naturligt resultat. Brug penslen til både pudder- og cremeprodukter.

Rengør penslen regelmæssigt med Pupas Brush Cleaner: sprøjt renseren direkte på hårbunten, tør make-uprester af med et stykke tissue, læg penslen vandret, og lad den tørre helt, inden du bruger den igen.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er Pupa Eye Base Brush, og hvem er den til?
Pupa Eye Base Brush er en professionel øjenskyggepensel lavet af minkehår, designet til præcis påføring på det bevægelige øjenlåg. Den passer til alle – uanset erfaring – der ønsker et flot, airbrushet finish. Penslen er en del af Pupas Brush-serie og fungerer med både pudder- og cremeøjenskygger.
Hvordan bruger jeg Pupa Eye Base Brush korrekt?
Påfør øjenskyggen på det bevægelige øjenlåg med Pupa Eye Base Brush, og blend farven opad mod arcadebuen med bløde viskerbevægelser. Det giver et jævnt og naturligt resultat uden skarpe kanter. Penslen fungerer til både pudder- og cremeprodukter og passer fint ind i din daglige makeup-rutine.
Hvad gør den afrundede form på Pupa Eye Base Brush speciel?
Den afrundede form er udviklet til at følge øjenlågets naturlige kontur, så du nemt kan fordele og blende farven helt op mod arcadebuen i én flydende bevægelse. Det giver et professionelt, airbrushet finish. Pupa Eye Base Brush er altså ikke bare en pensel – formen er bevidst designet til præcision.
Kan jeg bruge Pupa Eye Base Brush til både pudder- og cremeøjenskygger?
Ja, Pupa Eye Base Brush er alsidig og fungerer med både pudder- og cremeteksturerede øjenskygger. Minkehårene opsamler pigment effektivt og afgiver det jævnt på øjenlåget, uanset produkttype. Det gør penslen til et fleksibelt valg, der passer til mange forskellige makeupstile og præferencer.
Hvordan rengør jeg Pupa Eye Base Brush?
Rengør Pupa Eye Base Brush regelmæssigt med Pupas Brush Cleaner: sprøjt renseren direkte på hårbunten, tør make-uprester af med et stykke tissue, og læg penslen vandret til tørre. Lad den tørre helt, inden du bruger den igen. Regelmæssig rengøring sikrer, at penslen holder sig blød og yder optimalt.

Specifikationer

EAN
8011607189014
Køn
Kvinder
Mærke
Pupa
Produkttype
Tilbehør
Indhold
1 stykker
Skriv din egen anmeldelse
Skriv en anmeldelse