Payot Herbier Nettoyant Solide
Indhold: 85 gram (g)
Special Price 131,42 kr.
Regular Price 146,03 kr.
Tilgængelig
Afsendes inden for 2–3 hverdage
Afsendes inden for 2–3 hverdage
- Gratis forsendelse fra €200 (ellers fra €2,95)
- Betal 14 dage efter modtagelse
- Prøver med hver ordre
Vigtigste egenskaber
- Plejer. Blødgør
- Renser effektivt
- Vegansk
- Nærer.
Ingredienser
Triticum Vulgare (Wheat) Starch, Sodium Cocoyl Glutamate, Stearic Acid, Hydrogenated Castor Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Aqua (Water), Lauryl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil
Producenten er ansvarlig for produktets sammensætning. Da denne kan ændre sig, anbefaler vi altid at kontrollere ingredienserne på emballagen.
Ofte stillede spørgsmål
- Hvem er Payot Herbier Nettoyant Solide velegnet til?
- Payot Herbier Nettoyant Solide er velegnet til alle hudtyper. Den sulfatfrie, sæbefri formel renser huden skånsomt uden at udtørre den, så den passer til både sensitiv, normal og fedtet hud. Du kan bruge den til både ansigt og krop i én og samme rutine.
- Hvordan bruger jeg Payot Herbier Nettoyant Solide korrekt?
- Skum Payot Herbier Nettoyant Solide op under lunkent vand og massér den ind på fugtig hud med cirkulære bevægelser. Skyl grundigt af bagefter. Undgå kontakt med øjnene – kommer produktet i øjnene, skylles straks med rigeligt rent vand.
- Hvad gør Payot Herbier Nettoyant Solide for huden?
- Payot Herbier Nettoyant Solide renser huden for urenheder og afgifter den dagligt uden at udtørre den. Cypresæterisk olie bidrager med rensende og beroligende egenskaber, mens sheasmør blødgør og beskytter huden, så den føles blød og smidig efter brug.
- Skummer Payot Herbier Nettoyant Solide godt, selvom den er sæbefri?
- Ja – Payot Herbier Nettoyant Solide danner et let og luftigt skum ved kontakt med vand, selvom den er helt fri for sæbe og sulfaterede overfladeaktive stoffer. Du får altså en effektiv renseoplevelse uden de hårde ingredienser, der typisk udtørrer huden.
- Kan jeg bruge Payot Herbier Nettoyant Solide til både ansigt og krop?
- Ja, Payot Herbier Nettoyant Solide er designet til brug på både ansigt og krop. Den milde, sæbefri formel gør den ideel til daglig brug i hele din renserutine – uanset hudtype – og giver en skånsom rensning uden at forstyrre hudens naturlige balance.
Specifikationer
- EAN
- 3390150584183
- Fri fra
- Sulfater, Sæbe, Animalske ingredienser (Vegansk)
- Køn
- Unisex
- Mærke
- Payot
- Productlijn
- Payot Herbier
- Produkttype
- Hudpleje
- Hudtype
- Alle hudtyper
- Problemhud
- Uren hud
- Indhold
- 85 gram (g)
Skriv din egen anmeldelse















