Guinot Kabuki Brush

Guinot Kabuki Brush er din perfekte pudder-børste med udtrækkeligt design og ultra-bløde syntetiske børster. Kompakt, praktisk og ideel til flot pudderanvendelse hvor som helst.
Indhold: 1 stykker
Special Price 269,49 kr.
Regular Price 299,44 kr.
Tilgængelig
Afsendes inden for 2–3 hverdage
  • Gratis forsendelse fra €200 (ellers fra €2,95)
  • Betal 14 dage efter modtagelse
  • Prøver med hver ordre

Beskrivelse

Kabuki Brush fra Guinot er en alsidigt make-up børste, der applicerer løst og presset puds med præcision og lethed. Dette praktiske skønhedsværktøj har et praktisk udtrækkeligt design, der gør det kompakt nok til at passe i din taske hele dagen. Fremstillet af ultra-bløde syntetiske fibre er børsten blid mod din hud og forårsager aldrig irritation. Det ergonomisk udformede håndtag giver dig fuld kontrol ved påføring af dine puderprodukter uden indsats. Kabuki Brush er perfekt for alle, der søger en holdbar, høj kvalitet børste, der leverer professionelle resultater hver dag. Rengøring er enkel: skyl med lunkent vand og mild såpe eller shampoo, derefter lufttør lodret. Dette er din ideale pudder-børste for skønhedselsker, der værdsætter kvalitet og funktionalitet. Bestil nu hos Beautyfashionshop ✓ Gratis fragt ✓ Officiel forhandler

Betjening

Kabuki Brush virker gennem sin brede, tæt pakket hårstruktur, der fordeler puds jævnt over dit ansigt. De syntetiske børster er specielt designet til at opsamle puds og applicere det klumpfrit for makuløse resultater. Den bløde tekstur skaber en diffus, professionel påføring uden striping. Med hvert slag giver børsterne puds ud i perfekte portioner og skaber et mat, poleret finish.

Anvendelse

Dyp børsten let i dit puderkompakt og fjern overskydende produkt ved let tapping. Arbejd fra ydre konturer indad over dit ansigt. For touch-ups on-the-go, tag bare den udtrækbare børste med. Rengør efter hver brug med lunkent vand og mild såpe, derefter lufttør lodret.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er Guinot Kabuki Brush, og hvem er den til?
Guinot Kabuki Brush er en kompakt pudder-børste med ultra-bløde syntetiske børster, der passer til alle, der ønsker professionelle resultater i hverdagen. Den er ideel til skønhedsinteresserede, der vil have en holdbar og funktionel børste til både løst og presset puder – uanset hudtype og erfaring med makeup.
Hvordan bruger jeg Guinot Kabuki Brush korrekt?
Dyp Guinot Kabuki Brush let i dit puderkompakt og tap forsigtigt overskydende produkt af. Arbejd derefter fra de ydre konturer og indad over ansigtet. Det ergonomiske håndtag giver fuld kontrol, og det udtrækbare design gør børsten nem at tage med til touch-ups on-the-go.
Hvad gør Guinot Kabuki Brush ved min hud og mit makeup-look?
Guinot Kabuki Brush fordeler puder jævnt og klumpfrit takket være den brede, tæt pakkede hårstruktur. De syntetiske børster skaber en diffus, professionel påføring uden striping og giver et mat, poleret finish – præcis som hos en professionel makeup-artist.
Er Guinot Kabuki Brush skånsom nok til følsom hud?
Ja, Guinot Kabuki Brush er fremstillet af ultra-bløde syntetiske fibre, der er milde mod huden og aldrig forårsager irritation. Den er derfor velegnet til alle hudtyper, inklusiv sensitiv hud, og giver en behagelig påføring hver gang.
Hvordan rengør og vedligeholder jeg Guinot Kabuki Brush?
Rengøring af Guinot Kabuki Brush er nem: skyl børsten med lunkent vand og mild sæbe eller shampoo efter hver brug, og lad den derefter lufttørre lodret. Regelmæssig rengøring sikrer hygiejne og holder børsten i god stand i lang tid.
Hvorfor vælge Guinot Kabuki Brush frem for andre pudder-børster?
Guinot Kabuki Brush kombinerer et praktisk udtrækbart design med høj kvalitet og professionelle resultater. Den er kompakt nok til tasken, holdbar til daglig brug og fremstillet af bløde syntetiske fibre. Hos Beautyfashionshop er du sikret en officiel Guinot-forhandler med tryg handel.

Specifikationer

EAN
3500463806524
Køn
Kvinder
Mærke
Guinot
Indhold
1 stykker
Skriv din egen anmeldelse
Skriv en anmeldelse